Geoblog.pl    agent007    Podróże    Dookoła świata - z opisami    Samo południe

Samo południe

Tajlandia, Satun

W Hat Yai zostałem kilka dni bo guesthose był tani. Rano poszedłem pieszo na dworzec i akurat stał autobus do Satun, wsiadłem.
Bilet 63 Bath. Agenci turystyczni rządają 800 Bath. Powariowali w tym mieście albo może moja twarz wygląda na frajera :) Nie wiem.

Około południa jestem już w Satun. Trudno uwierzyć ale to jest aż 940 km od Bangkoku. Długa jest ta Tajlandia.

Znalazłem GuestHouse "ANG YEE" który jest polecany przez wszystkich. Naprawdę wystrój wnętrza i właściciel spoko na maxa.

Satun jest martwe po godz 19, tylko kilka miejsc jest otwartych gdzie można jeść. Małe miasteczko, niebardzo turystyczne.

Wziołem rower i objechałem do okoła, nastepnie poszedłem spac. Obudziłem się wieczorem i w barze było kilka osób.

Holenderka Desiree która jedzie w tym kierunku co ja oraz Pier, starszy facet z Quebecu w Kanadzie.
Od 20 roku życia pracuje nie więcej niż 5 miesięcy w roku i resztę spędza podróżując. Od 7 lat mieszka w Satun i to jest jego baza. Koszt wynajmu domu tutaj to 3000-6000 Baht na miesiąc z rachunkami. A w polsce ? Dlatego właśnie można pracować mniej.

W okolicy na morzu Andamana jest około 80 wysp,chcę odwiedzić 2 lub 3.

Około 23 wziołem rower i jazda po uliczkach, na jednej z nich pograłem dośc długo w badbingtona z miejscowymi (uwielbiam ten sport).

Ciao

Urząd Skarbowy :)
Urząd Skarbowy :) - 2012-03-23 06:23
Tak, czytałem bloga, ale zgubiłem się w pewnym momencie. Październik Tajlandia, potem nagle Chiny i pojawiasz się znów w Tajlandii ale w lutym. Coś ci wycieło trochę czasu

Piotr M.
Piotr M. - 2012-03-23 17:16
A kiedy do Afryki Agencie 007 ? Jak podróż dookoła świata, to trzeba zaliczyć wszystkie kontynenty :)

Blog fajny i pisz go dalej. Nie każdy komentuje ale ludzie czytają. No i może więcej o swoich wrażeniach i odczuciach, bo ciężko wyczuć prawdziwe różnice między państwami i kulturami a pewnie są i to spore.

Pozdrawiam :)

fanka antyków
fanka antyków - 2012-03-23 22:07
cześć Dawid jest OK b. fajnie sie czytai i foty są super tak trzymać i Ty też sie trzymaj pozdrawiam

ada
ada - 2012-03-23 22:11
Dawid bo mam ochotę zadzwonić!!!!!!!!!!!!

agent007
agent007 - 2012-03-25 15:02
Urząd Skarbowy pogubiłeś się? Nawet mapy nie umiesz śledzic :P Pewnie dletego pracujesz dla rządu.

US
US - 2012-03-25 16:46
A Ty pytań nie rozumiesz. Coś Ci kawałek czasu wycieło?

agent007
Dawidone